Ümber linna ekskursioon 50 aastat hiljem: väljub liin nr 9

Ümber linna ekskursioon 50 aastat hiljem: väljub liin nr 9Kutsume rändama Tartu ajas ja koos kõigi mugavustega! 😉

Inimesi, kes 1969. aasta ringis ehk 50 aastat tagasi Tartu linnaliinibussidega sõitsid, oli arvestatav number – eraautode arv oli tänapäeva mõistes olematu ning taksode hind ja arv ei katnud vajadusi. Kõigest 3 kopika eest sai aga oma pakkidega läbida terve linna. Küsimus oli vaid marsruutides, mille kohta on tänaseks säilinud praktiliselt olematu hulk informatsiooni.

Tartu linna päeval taastab Tartu vaimu lähisugulane, kunstiajaloolane Enriko Talvistu natuke nooremate ehk kahe umbes 40. aasta vanuse bussiliini põhjal toonase liini nr 9. Liini nr 9 saab aastal 2019 koos Enriko enesega läbi sõita uhiuues alates juulikuust Tartus ringi sõitma hakkavas bussis.

„Kõik bussid väljusid toona Uuelt turult ehk Tartu Kaubamaja kõrvalt. Selle ringliiniga sõitjail õnnestus minna Karlovast nii raudteejaama kui edasi kaugemalegi, aga jõuda ikka Uuele turule tagasi. Teeme läbi sõidu uue bussiga poole sajandi tagust liini pidi. Peatustes peatume, aga reisijad maha minna ei saa ja uusi buss peale ei võta. Räägime aegadest, kui inimesed elasid just nendes kohtades (et miks ja milleks), sest ega liine pandud käima ju niisama. Kirjeldame ka busse ning tänavate seisundit niivõrd, kui see veel võimalik. Igatahes mõnus ja mugav reis! Eriti võrreldes 50. aasta taguse ajaga… Tere tulemast!“ Enriko Talvistu, ise nendel liinidel sõitnu

NB! Ekskursioon on tasuta, vajalik on registreerumine Tartu linna päeva kodulehel.

Registreeru kell 12:00 algavale ekskursioonile.
(Kell 15:00  algavale ekskursioonile saab registreeruda siit lingilt)

[ninja_form id=”2″]