Ooperisümbioos: Tiit Palu – „Figaro pulm“

Ooperisümbioos Tiit Palu „Figaro pulm“See igavene küsimus: armastus või raha… Kumb on tähtsam? Ja kas oleks ikkagi võimalik omada mõlemat nii, et kumbki king ei pigista?

Mozarti „Figaro pulmas“ on väga palju armastust. Armastus annab inimestele tiivad ja teeb imesid. Kuid moodsas maailmas ei saa kuidagi unustada seda, mis see kõik maksab. Ka armastus vajab kodu ja selle sisseseadmine raha. Õnneks saab raha laenata. Kui laenata saaks ka armastust, siis millise intressiga ja kes oleks tõeline kasusaaja? Ooperisümbioosis¹ on vaatluse all armastuse ja raha tähtsus ning vahekord.

Tiit Palu ja Wolfgang Amadeus Mozarti „Figaro pulm“ etendub Tartu linna päeval, 29. juunil 2019 kell 15 ja kell 18 Athena keskuses (Küütri 1).

Osades Maria Annus (Teater Vanemuine), Priit Strandberg (Teater Vanemuine), sopran Kadri Kõrvek (RO Estonia), bariton Raiko Raalik (RO Estonia).

Autor ja lavastaja: Tiit Palu (Teater Vanemuine)

Pianist: Piia Paemurru (Teater Vanemuine)

Ooperisümbioosi kestus: ca 45 minutit

Sissepääs tasuta.

¹ Ooperisümbioos. Tartu linna päev 2016 raames loodud muusikaline termin – ooperisolistide jt klassikalise muusika viljelejate ning mitteooperilauljast interpreetide ühine kontsert või etteaste, mille käigus laenatakse üksteisele repertuaari ehk lahkutakse mugavustsoonist ja ehmatatakse varasemat kuulamiskogemust. Kontserdi jooksul ei suhtuta surmtõsiselt ega ülearu pühalikult ei ilma, inimestesse ega endasse. Võimalik publik hõlmab nii žanripuritaane kui veendunud ooperisõpru, kindlasti ka ooperi suhtes seisukohatuid.