Tartu Linnaraamatukogu näitus „Me armastame ooperit: Eesti ooperielust“

Näitus „Me armastame ooperit Eesti ooperielust“Eesti ooperi sünnist täitus möödunud aasta 8. septembril 90 aastat – just sellel päeval jõudis lavale helilooja Evald Aava ooper „Vikerlased“. Lavastus oli väga edukas ja see avaldas suurt mõju eesti ooperi edasisele arengule.

Ooperikatsetusi on meil tehtud juba üle saja aasta ning ajaloo vältel on teatrites mängitud märkimisväärne arv eesti oopereid, kuid kõigile ei ole osaks saanud samasugune menu. Tartu Linnaraamatukogu näitus „Me armastame ooperit: Eesti ooperielust“ annab põgusa tagasivaate meie esimese rahvusliku ooperi „Vikerlased“ sünniloole ja heidab pilgu menukamatele eesti ooperitele ja nende loojatele.
Kes veel ei teadnud, siis samast ooperist on ka õhuline meloodia – Juta ja Ülo dueti algustaktid  –, mis Vanemuise teatri väga armsaks publikukutsungiks juba üle 50 aasta.

Eksponeeritud on Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas leiduvad heli- ja videosalvestised ning noodid. Välja on pandud ka valik raamatuid, artikleid ja arvustusi. Igal juhul loodame, et näitus avab ka sopranite, metsosopranite, tenorite, baritonide ja basside … hingeelu.

Näitus on avatud Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas (IV korrusel) avatud 26. juunist 10. augustini.