Elamusekskursioon „Tartuga traati tõmbama“

Linna päev avab uksi, mis tavaliselt suletud! Kutsume elamusekskursioonile!

Tutvume Puiestee, Lubja ja Staadioni tänavate vahele jääva kvartaliga, kus ajalooliselt paiknes 1907. aastal asutatud Tartu telefonivabrik. Lisaks telefonidele toodeti vabrikus enne II maailmasõda ka raadioid ja muid seadmeid.

Linnamuuseumi töötaja räägib linna päeva eel Tartu telefonivabriku kirjust ajaloost alates selle rajajast Paul Mullikast, kes pälvis Venemaa Keisririigis kurjategija tuntuse, kuid hiljem sai Saksamaal tuntud transpordiettevõtjaks, ning lõpetades Nõukogude ajaga, mil siin valmisid lennukite mustad kastid ning palju muud põnevat.

Ekskursiooni teises pooles külastame peenmehhaanika ettevõtet AS HANZA Mechanics Tartu, mida võib mõista kui Tartu telefonivabriku mantlipärijat. Tutvume moodsa mehhaanikaettevõtte telgitagustega ning saame koos giidiga ülevaate ettevõtte ja selle eelkäijate ajaloost läbi ettevõtte muuseumitoas leiduvate varade.

NB! Kindlasti on vajalik registreerimine aadressil ants.siim@katarina.ee, sest tehase uksed, st ühe asutuse minevik ja olevik, avanevad vaid 2 x 12 inimesele!